16-aastane Andrejeva lubas oma iidolil Jabeuril võita vaid kaks geimi | Tennis

2217816he235t24

Tennise maailmas on tekkinud suur kõneainet pakkuv skandaal, kui 16-aastane tennisist Linda Andrejeva lubas oma iidolil Ons Jabeuril võita vaid kaks geimi nende hiljutises mängus. See lubadus on kutsunud esile palju kriitikat nii tennise kogukonnas kui ka väljaspool seda. Paljud inimesed on hämmingus ja häiritud selle lubadusest, mis tõstatas küsimuse ausast mängust ja spordieetikast. See sündmus on lõhestanud fännid ning tekitanud suure poleemika tennise maailmas.

Aasta esimesel slämmiturniiril Austraalis Melbourne’is langes teises ringis konkurentsist maailma kuues reket Ons Jabeur, kes jäi 16-aastasele venelannale Mirra Andrejevale (WTA 47.) alla 0:6, 2:6.

Vaid 20 minutit kestnud avasetis võitis maailma kuues reket tulevikutähe vastu kaheksa punkti ja tegi nelja äralöögi kõrval kümme lihtviga, Andrejeva tegi kuue geimi jooksul kolm lihtviga. Teises ringis kogunes Jabeurile juba 14 lihtviga ning viis äralööki. Kogu matš kestis 56 minutit, Andrejeva võitis oma esimeselt servilt 85 protsenti mängitud punktidest ja Jabeur 49.

“Olin enne kohtumist väga närvis, sest see, kuidas Ons mängib, inspireerib mind väga,” rääkis aasta eest Austraalia lahtiste naisjuunioride üksikmänguturniiril finaalis kaotanud venelanna. “Esimeses setis näitasin suurepärast tennist: ma ei uskunud seda endast. Tahtsin lihtsalt minna ja sel suurel väljakul mängida, tennist nautida,” lisas Andrejeva, kes on tuneeslannat varem nimetanud oma iidoliks.

Jabeur langes teist aastat järjest Austraalia lahtistel konkurentsist teises ringis, mullu kaotas ta samuti peaväljakul Marketa Vondroušovale. Andrejeva pääses slämmiturniiril kolmandasse ringi kolmandat korda, võit Jabeuri üle on talle karjääri esimeseks triumfiks maailma esikümnes oleva mängija vastu.

Maailma neljas reket, ameeriklanna Coco Gauff läks kaasmaalanna Caroline Dolehide’i (WTA 43.) vastu avasetis 3:0 ja 4:1 ette, kaotas siis järgmisest kuuest geimist viis, aga suutis kiire lõppmängu enda kasuks pöörata ning sai lõpuks 7:6 (2), 6:2 võidu. Endine esireket Caroline Wozniacki kaotas Maria Timofejevale (WTA 170.) 6:1, 4:6, 1:6 ja konkurentsist langes ka 2021. aasta USA lahtiste finalist Leylah Fernandez (WTA 35.), kes jäi 5:7, 4:6 alla Alycia Parksile (WTA 82.).

Loe rohkem:  Indian Wellsi turniiri finaalis näeb kahe aasta tagust vastasseisu | Tennis

Kokkuvõtteks võib öelda, et 16-aastase Andrejeva lubadus oma iidolil Jabeuril võita vaid kaks geimi näitab tema austust ja imetlust Jabeuri vastu. Samuti demonstreerib see tema alandlikkust ja teadlikkust oma võimekusest võrreldes kogenud vastasega. Kuigi tulemus võib näida pettumust valmistav, võib Andrejeva kogemusest ja sellest õppida. Samuti näitab see tema pühendumist ja soovi enda mängu parandada, et ühel päeval olla sama edukas kui tema iidol.