Valitsus kinnitas tervishoiutöötajate palga alammäära 10-protsendise tõusu | Eesti

2203405h6176t24

Eesti valitsus on heaks kiitnud uue tervishoiutöötajate palga alammäära, mis tõuseb 10%. See samm on oluline tunnustus nende pühendumuse eest elukvaliteedi parandamisel ning Eesti tervishoiusüsteemi toetamisel. Tervishoiutöötajad on tõelised kangelased, kes on seadnud end ohtu, et hoolitseda meie tervise eest, eriti viimastel aastatel. See tõus on vaid üks viis, kuidas valitsus näitab oma toetust ning väärtustab nende tööd ja pühendumust.

Valitsus kinnitas tervishoiutöötajate palga alammäära 10-protsendise tõusu alates 1. aprillist. Tervisekassale läheb see maksma ligi 100 miljonit eurot.

“Tervishoiuteenuste loetelu muudatustega suureneb tervisekassa rahastatud teenuste maht 96,6 miljoni euro võrra, millest 86 miljonit eurot suunatakse tervishoiutöötajate palgatõusuks. Täiendavat kulu riigieelarvele ei teki, kuna sellega on arvestatud tervisekassa eelarves,” teatas valitsus.

Palgatõus tuleneb eelmisel aastal Eesti Arstide Liidu, Eesti Õdede Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu, Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu, Eesti Kiirabi Liidu ja Eesti Haiglate Liidu vahel sõlmitud kollektiivlepingust. Mullu allkirjastatud kollektiivleping tõstis tervishoiutöötajate töötasu alammäära 20 protsenti.

Tervishoiutöötajate töötasude kasv erialade lõikes:

·         arstidel 10,01%;

·         eriarstidel 10,03%;

·         kliinilistel psühholoogidel 10,07%;

·         õdedel ja tervishoiu tugispetsialistidel 10,09%;

·         eriõdedel ja ämmaemandatel 14,22%;

·         kiirabitehnikutel 9,89%;

·         erakorralise meditsiini tehnikutel 10,11%;

·         hooldustöötajatel 10,14%.

Eesti valitsuse otsus kinnitada tervishoiutöötajate palga alammäär 10-protsendise tõusuga on oluline samm õiges suunas tagamaks, et meie tervishoiutöötajad saavad õiglast tasu oma rasket tööd eest. See on tunnustus nende olulise rolli eest meie ühiskonnas, eriti olukorras, kus tervishoiusüsteem on suure surve all. Loodame, et see samm aitab kaasa tervishoiutöötajate motiveerimisele ja aitab säilitada kõrget taset tervishoiuteenuste osutamisel Eestis.

Loe rohkem:  Järgmise aasta lõpuni saab Narvas piiri ületada vaid jalgsi | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga