Leedu põllumehed ei hakka Ukraina teravilja blokeerima | Välismaa

1708939213 2202727h5bb4t24

Leedu põllumehed teevad julge otsuse mitte blokeerida Ukrainast pärit teravilja impordi, hoolimata Venemaa survest, mis on kiiresti kasvav probleem piirkonnas. See samm näitab nende solidaarsust Ukraina põllumeestega ja nende soovi säilitada õiglane ja avatud kaubandus. Leedu põllumehed seisavad vastu Venemaa mõjule ja toetavad Ukraina põllumajandust, näidates, et nad on valmis panustama stabiilsesse ja õiglasesse tulevikku kogu piirkonnas.

Leedu põllumehed ei ühine Poola põllumeestega, kes kavatsevad nädalaks ajaks tõkestada maantee Leedu piiril, et protestida enda sõnul ebaõiglase konkurentsi vastu seoses odava Ukraina teravilja impordiga, ütles esmaspäeval Leedu teraviljakasvatajate liidu juht Ausrys Mačijauskas.

“Leedu põllumehed ei ole Ukraina teravilja blokeerinud ega kavatse seda teha,” ütles Mačijauskas usutluses raadiojaamale LRT Radio.

“Me mõistame probleemi, aga me mõistame ka Ukraina põllumeeste olukorda, me ei kavatse sarnaselt poolakatega Ukraina viljaimporti tõkestada,” lisas Mačijauskas.

Mačijauskase sõnul kujutab Leedu põllupidajatele suuremat probleemi Vene teravili.

Uudisteportaal 15min teatas pühapäeval, et Poola põllumehed plaanivad korraldada alates 1. märtsist kaks uut blokaadi Świecko piiripunktis Poola-Saksa piiril ning endise Kalvarija-Budzisko piiripunkti juures oleval maanteel.

Leedu põllumajandusministri nõunik Rokas Petrasiunas ütles Leedu rahvusringhäälingule, et Ukraina viljaimpordi ümber tekkinud konflikti võivad õhutada vaenulikud jõud, kes on huvitatud, et Euroopa Liidu riigid võitleksid Ukraina impordi vastu.

Kokkuvõttes näeme Leedu põllumehi vastutustundlikult tegutsemas, valides mitte blokeerida Ukraina teravilja impordi. See otsus näitab nende soovi hoida ärimeeste ja riikidevahelised suhted stabiilsed ning mitte kahjustada kaubandust. Oluline on, et riigid suhtleksid ja lahendaksid kaubandusküsimusi rahumeelselt ning diplomaatiliselt, et tagada stabiilsus ja jätkusuutlikkus kõikide osapoolte jaoks. See on hea näide sellest, kuidas rahvusvaheline koostöö ja dialoog saavad lahendada ka kõige keerulisemad olukorrad.

Loe rohkem:  MI6 eksjuht: paljud sakslased ei võta julgeolekut piisavalt tõsiselt | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga