Briti ja Iirimaa peaminister kohtusid Põhja-Iiri juhtidega | Välismaa

2245962h680ft24

Tere tulemast Eestisse! Briti ja Iirimaa peaministrid kohtusid hiljuti Põhja-Iiri juhtidega olulise poliitilise teema arutamiseks. See kohtumine on tekitanud palju huvi ja elevust nii Ühendkuningriigis kui ka Iirimaal. Põhja-Iirimaa on olnud aastaid keerulise poliitilise olukorra keskpunktis ja selle kohtumise tulemused võivad mõjutada piirkonna tulevikku oluliselt. Järgnevatel päevadel ja nädalatel oodatakse palju spekulatsioone ja kommentaare selle kohtumise mõjude kohta. Loodame, et see kohtumine toob kaasa positiivseid arenguid ja stabiilsust piirkonnas.

Briti peaminister Rishi Sunak ja Iirimaa peaminister Leo Varadkar kohtusid esmaspäeval Belfastis Põhja-Iirimaa uute juhtidega.

Põhja-Iirimaa sai eelmisel nädalal endale uue ühisvalitsuse, mille esimeseks ministriks sai Sinn Féini asejuht Michelle O’Neill.

Briti valitsuse teatel arutab Sunak Põhja-Iiri liidritega nende esimesi tegevusplaane. Briti valitsus pakub Põhja-Iirimaale rahanduse stabiliseerimiseks ja avaliku sektori palganõudmiste rahuldamiseks 3,3 miljardi naelsterlingi suurust paketti. 

“Põhja-Iirimaa poliitikud vastutavad taas oma rahva nimel otsuste tegemise eest, nii nagu see olema peabki. Meie uus leping annab neile rohkem rahalisi vahendeid ja rohkem volitusi, kui neil kunagi on olnud, et nad saaksid pakkuda seda peredele ja ettevõtetele kogu Põhja-Iirimaal. Ja see on siin praegu kõigile prioriteediks,” ütles Sunak.

O’Neill avaldas laupäeval arvamust, et Põhja-Iirimaal korraldatakse järgmise kümnendi jooksul referendum Iirimaaga ühinemiseks, lisades samas, et valitsuse esmane prioriteet on provintsi rahastamismudel.

Uus Põhja-Iirimaa ühisvalitsus sündis pärast kaheaastast patiseisu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Briti ja Iirimaa peaministrite kohtumine Põhja-Iiri juhtidega on oluline samm konflikti lahendamisel selles piirkonnas. Kohtumisel arutati erinevaid küsimusi ja probleeme, mis on seotud Põhja-Iirimaaga ning otsiti võimalusi nende lahendamiseks. See näitab, et mõlemad riigid on pühendunud rahule ja stabiilsusele Põhja-Iirimaal ning valmis tegema koostööd selle eesmärgi saavutamiseks. Loodame, et sellel kohtumisel saavutatud kokkulepped ja otsused viivad kaasa positiivsetele arengutele ja paremale tulevikule Põhja-Iirimaa jaoks.

Loe rohkem:  Saksa töösturite juht: Scholzi energeetikapoliitika on toksiline | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga